Főmenü

TANKÖNYVSOROZAT

ELTE részére
szolgáltatást nyújtó szervezetek:

Axinno Műszaki Szolgáltató Kft.
grafikai szolgáltatások

Séd Nyomda Kft.
e-tananyagok konvertálása

Országos Kutatási és Szaktanácsadó Intézet
animáció készítése, videóvágás és szerkesztés

Dényi Bt.

KÖRNYEZETTUDOMÁNYI ALAPOK TANKÖNYVSOROZAT

Közreműködő szervezet:

esza.png
ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.

Korábbi közreműködő szervezetek:

Oktatási és Kulturális Minisztérium
Támogatáskezelő Igazgatósága

Wekerle Sándor Alapkezelő

Környezettudományi alapok tankönyvsorozat - Eredmények
lengyeltamas, péntek 09 március 2012 - 17:21:34 //

A „Környezettudományi alapok tankönyvsorozat” című pályázatot az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Typotex Elektronikus Kiadó Kft. konzorciuma nyújtotta be 2009-ben. A pályázat, amelynek szakmai vezetője Kiss Ádám, projektmenedzsere Lengyel Tamás, pénzügyi vezetője Pintérné Karsai Barbara voltak, illetve a Typotex Kft. részéről kapcsolattartója Németh Kinga irodavezető volt, támogatásban részesült. A pályázat célkitűzései 2012. március 31-re sikerrel teljesülnek.

A projekt alapvetően az ELTE környezettan alapszakának tananyagfejlesztését célozta meg. Tekintve azonban, hogy ehhez hasonló tankönyvsorozat a környezettudomány szakterületről magyar nyelven még nem jelent meg, a potenciális felhasználók köre nyilván jóval szélesebb. Ez várhatóan felöleli a magyar nyelven a környezettudományt tanuló egyetemi-főiskolai hallgatók teljes körét, mintegy 1200-1400 hallgatót. A szakkönyvsorozat ugyanis átfogó ismereteket kíván adni a környezettan-környezettudomány szakterület alapjainak teljességéről.

A tankönyvsorozat keretében elkészült 12 tananyag, amit elektronikus formában lehet majd elérni a Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtárból. A „Környezetfizika” (szerzők: Kiss Ádám és Tasnádi Péter), a „Környezeti ásványtan” (szerzők: Weiszburg Tamás és Tóth Erzsébet), a „Környezeti mintavételezés” (szerkesztők: Óvári Mihály, Márialigeti Károly, Szabó Csaba és Tatár Enikő), a „Környezetkémia” (szerkesztő: Salma Imre), a „Környezetminősítés” (szerzők: Tatár Enikő és Záray Gyula), a „Környezetvédelem alapjai” (szerkesztők: Szabó Mária és Angyal Zsuzsanna), a „Mérési adatok kezelése és értékelése” (szerző: Havancsák Károly), a „Bevezetés a talajtanba környezettanosoknak” (szerzők: Szalai Zoltán és Jakab Gergely), a „Bevezetés a környezeti áramlások fizikájába” (szerzők: Jánosi Imre és Tél Tamás) tananyagok mind eredeti művek, újdonságok és hiánypótlók a környezettan hazai felsőfokú oktatása területén. Ehhez csatlakozik két többszerzős szerkesztett munka, a „Környezettudományi terepgyakorlat” (szerkesztő: Angyal Zsuzsanna) és a „Környezettan alapjai” (szerkesztők: Kiss Ádám és Angyal Zsuzsanna). Ezek közül az első az ELTÉ-n úttörő módon kimunkált terepgyakorlatokat vezeti, segíti, míg az utóbbi a nem környezettan szakos, de természettudományokat tanuló hallgatókat magas szinten vezeti be környezeti ismeretekbe. A sorozathoz tartozik az „Environmental Physics Laboratory Practice” (szerkesztő: Horváth Ákos) angol nyelvű laboratóriumi gyakorlatokat segítő összefoglaló munka.

A most záruló projekt résztvevőinek döntő része az ELTE Természettudományi Karának oktatója. A tananyagok színvonalát a gyakorlott szerzőcsapaton kívül a minden egyes esetben az ELTÉ-n kívüli, a legtöbbször más magyar felsőoktatási intézmény legkiválóbb szakembereiből álló lektorok is biztosították.

Kategória   Hírek
Régebbi hírek
Újabb hírek

Oldal létrehozási idõ: 0.0281 másodperc, 0.0098 lekérdezési idõ.